POPCORN FAKTY I
CIEKAWOSTKI

Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star

TUTAJ ZNAJDZIESZ SWOJĄ WYMAŻONĄ DIETĘ

Zarówno Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne i Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne, potwierdzają że popcorn można zastapić chleb dla osób na diecie odchudzającej.

KSIĄŻE PRZEKĄSEK

Popcorn zawiera więcej białka niż inne zboża. Również ma więcej żelaza niż jaja lub pieczona wołowina. Ma więcej błonnika niż precle lub chipsy ziemniaczane. Jest to jedyna przekąska, z w 100% nieprzetworzonych ziaren.

POPCORN
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Wyprażona kukurydza zawiera duże ilości białka, witamin i minerałów. To pomaga w budowaniu kości i tkanek mięśniowych i pomaga w trawieniu. Popcorn zawiera więcej przeciwutleniaczy niż owoce i warzywa. Większość składników odżywczych znajdują się w korzeniu zarodkowym i łupinie zamiast puszystej, białej części.

NAWET
NASI PRZODKOWIESIĘ W NIEJ ZAKOCHALI

1700-letniA urna pogrzebowa urna została odkryta w Meksyku, który ukazuje boga kukurydzy przystrojonego popcornem.

SYCZĄCY DUCH

Indianie wierzyli kiedyś, że duchy spokojnie żyły wewnątrz każdego ziarna popcorn. Gdy ziarna były ogrzewane, duchy stawały się tak rozgniewane, że ich "domy" zaczną się trząść. Gdy zrobiło się zbyt gorąco, duchy wyłamywały się z "domów" z bardzo gwałtownym uderzeniem pary wodnej

SKARB
Z ZAGRANICY

Krzysztof Kolumb rzekomo sprowadził popcorn dla Europejczyków pod koniec 15 wieku.

SMAKOWITE PREŻYCIE I KINIE I W DOMU

Jim Watkins sprzedaje swoją pierwszą torebkę popcornu do mikrofalówki.Golden Valley Foods pirwsza firma Jima zostaje pionierem popcornu do mikrofalówek pod koniec lat 70 ubiegłego wieku.

PO PROSTU NAJLEPSZY

Popz był wyraźnym zwycięzcą duńskich badań konsumenckich. Największe i szeroko rozpowszechniane gazety w Danii przytoczyłe następujące komentże dwuch szefów kuchni i instruktora ze Szkoły Hotelarstwa i Gastronomi w Kopenchadze: "Popz smakuje jak popcorn powinien smakować, smakoje nostalgię, wygrywają ze wzgledu na ich chrupkość".

MISTRZ JAKOŚCI

Popza dbałość o jakość produkcji zaowocowało tym, że Popzowi przyznano najwyższa certyfikacje BRC Global Standard-Food (poziom5) w styczniu 2006. W pierwszym podejściu do zdobycia przez Popza BRC, uznanie spowodowało przyznanie oceny "A" , która jest najwyższa i jest rzadko przyznawane w pierwszej próbie.