HISTORIA POPCORNU

Prażona kukurydza znana jest od tysięcy lat.

Istnieją konkretne dowody, że w Meksyku prażono kukurydzę już 3600 lat p.n.e., natomiast ślady w Peru wskazują, że proces takiej obróbki kukurydzy znany był na tym obszarze nawet 4700 lat p.n.e. W tamtych czasach do prażenia kukurydzy stosowano podgrzany piasek.

W 1971 Amerykanin Jim Watkins (właściciel grupy Popz), wymyślił sposób prażenia kukurydzy w mikrofalówce.
Przez pierwsze 2 lata Jim Watkins jeździł po Stanach Zjednoczonych i sprzedawał swój popcorn prosto z samochodu dostawczego. Dziś popcorn to nie tylko produkt, ale cała branża. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych przekracza 2,5 miliarda toreb rocznie.

Popcorn dziś

W 2011 r. przenieśliśmy produkcję z Danii na Węgry, gdzie mamy obecnie najnowocześniejszą na świecie fabrykę do produkcji popcornu do prażenia w mikrofalówkach oraz gotowego produktu, prażonej kukurydzy.

Produkcja popcornu w torebkach trwa nieprzerwanie, dostarczamy go do wielu krajów Europy. Popz jest najszybciej rozwijającą się marką popcornu i jest obecnie sprzedawany w ponad 38 krajach na całym świecie.

Oprócz zakładu produkcyjnego na Węgrzech, założyliśmy również Popz Agro Kft., zajmujący się uprawą i przetwarzaniem kukurydzy. Każdego roku testujemy różne popcornowe hybrydy (wszystkie z USA), aby uzyskać najlepsze odmiany dla poszczególnych regionów.

Czy wiesz, że cała branża popcornów zdecydowała, że nie będzie używać biotechnologii do inżynierii genetycznej odmian hybrydowych popcornu? Dziś popcorn jest więc wolny od GMO.

Często zadawane pytania ->