» Historia firmy

1971

Jim Watkins sprzedaje swoją pierwszą torebkę popcornu do mikrofalówki. Pod koniec lat 70-tych Golden Valley Foods, pierwsza firma Jima, zostaje pionierem popcornu do mikrofalówek. Golden Valley Foods staje się największą firmą na świecie produkującą popcorn do mikrofalówek.

1991

Golden Valley Foods zostaje sprzedana firmie ConAgra.

1999

Inline Packaging w Minnesocie przystosowuje się do produkcji opakowań do popcornu z rolki.

Popz USA LLC w Karolinie Południowej uruchamia produkcję popkornu do mikrofalówek.

W czerwcu 1999 roku Popz zostaje zaprezentowana jako nowa marka popcornu. Jest to możliwe dzięk łącznie 250 letniemu doświadczeniu zarządu firmy.

2000

Popz zakłada joint venture z wiodącym producentem popcornu we Włoszech, Food Products International. FPI produkuje popcorn w swoim zakładzie w Gorizia. Biura sprzedaży i centrum dystrybucyjne w Mediolanie dostarcza produkty Popz bedące wiodącą marką popcornu na rynku włoskim.

2001

Popz zawiązuje joint venture na produkcję (United Popcorn Company) z duńską firmą Blomberg, należąca do Torben Bødtker. Blomberg został założony w 1902 roku, zajmuje się produkcją kukurydzy prażonej od 1950 roku i był pierwszą europejską firmą która zainstalowała linię do popcornu do mikrofalówek w 1991 roku.

2002

Pegasus Chiny LLC. Powstaje spółka 50:50 Joint venture Popz z chińskim zakładem produkcyjnym w Shenzen. Popz staje się numerem 1 importowanych marek popcornu do mikrofalówek w Chinach. Osiem regionalnych biur sprzedaży obsługuje cały rynek.

2005

Zostaje założona spółka Popz Poland Sp. z o.o., jako joint venture do celów sprzedaży i dystrybucji produktów Popz na rynku polskim.

2008

Blomberg w Danii zmienia nazwę na Popz Danmark ApS (Popz Dania) aby skupić się na Popz Popcorn, jako wiodacym produkcie. Popz jest liderem na rynku duńskim, a także duńskim dystrybutorem niemieckich napojów Capri-Sonne.

2009

Blomberg w Szwecji również zmienia swoją nazwę na Popz Sverige AB (Popz Szwecja).

2010

Jako spółka joint venture z wiodącą siecią kin w Republice Południowej Afryki, Sterkinekor, powstaje Sterkinor Popz. Spółka sprzedaje popcorn Popz popcorn w sklepach detalicznych i kinach.

2011

Produkcja w Danii zostaje zamknięta, a linie produkcyjne są przenoszone do nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego w Debreczynie na Węgrzech, Popz Europe Kft. Fabryka Popz na Węgrzech jest najnowocześniejszym zakładem tego typu na świecie.

Popz Agro Kft. powstaje jako joint venture do uprawy i przetwórstwa kukurydzy na kluczowym południowym obszarze upraw kukurydzy na Węgrzech.

Obecnie

Dziś Popz jest gotowy stawić czoło przyszłości z najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym na świecie, ogromem doświadczenia i dedykowanymi pracownikami na każdym szczeblu organizacji.