POPCORN FAKTY I
CIEKAWOSTKI

Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star Vector image of a star

TUTAJ ZNAJDZIESZ SWOJĄ WYMARZONĄ DIETĘ

Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne i Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne potwierdzają, że popcorn można zastapić chleb dla osób na diecie odchudzającej.

KSIĄŻE PRZEKĄSEK

Popcorn zawiera więcej białka niż zboża. Posiada więcej żelaza niż jaja lub pieczona wołowina. Ma więcej błonnika niż precle lub chipsy ziemniaczane. Jest to jedyna przekąska ze w 100% nieprzetworzonych ziaren.

POPCORN
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Prażona kukurydza zawiera duże ilości białka, witamin i minerałów. Pomaga w budowaniu kości i tkanek mięśniowych i usprawnia trawienie. Popcorn zawiera więcej przeciwutleniaczy niż owoce i warzywa. Większość składników odżywczych znajduje się w korzeniu zarodkowym i łupinie, a nie zamiast puszystej, białej części.

NAWET
NASI PRZODKOWIESIĘ W NIEJ ZAKOCHALI

1700-letnia urna pogrzebowa, która została odkryta w Meksyku, ukazuje boga kukurydzy przystrojonego popcornem.

SYCZĄCY DUCH

Indianie wierzyli, że wewnątrz każdego ziarna popcornu żyją duchy. Gdy ziarna były ogrzewane, duchy stawały się tak rozgniewane, że ich "domy" zaczynały się trząść. Gdy robiło się dla nich zbyt gorąco, duchy uciekały się z "domów" z bardzo gwałtownym uderzeniem pary wodnej

SKARB
Z ZAGRANICY

Chodzą słuchy, że Krzysztof Kolumb sprowadził popcorn do Europy pod koniec XV wieku.

SMAKOWITE PRZEŻYCIE W KINIE I W DOMU

Jim Watkins sprzedaje swoją pierwszą torebkę popcornu do mikrofalówki. Pod koniec lat 7--tych pierwsza firma Jima, Golden Valley Foods, zostaje pionierem popcornu do mikrofalówek.

PO PROSTU NAJLEPSZY

Popz był wyraźnym zwycięzcą duńskich badań konsumenckich. Największe gazety w Danii przytoczyłe następujące komentże dwóch szefów kuchni i instruktora ze Szkoły Hotelarstwa i Gastronomi w Kopenchadze: "Popz smakuje tak, jak popcorn powinien smakować, smakuje nostalgią i wygrywa swoją chrupkością".

MISTRZ JAKOŚCI

W styczniu 2006 dbałość Popz o jakość produkcji zaowocowała przyznaniem Popz najwyższej certyfikacji BRC Global Standard-Food (poziom 5). W pierwszym podejściu do zdobycia przez Popz oceny BRC, uznanie dla produktu spowodowało przyznanie oceny "A". Jest to najwyższa ocena, która jest rzadko przyznawana w pierwszej próbie.