» HISTORIA POPCORNU

Prażona kukurydza znana jest od tysięcy lat.

Istnieją konkretne dowody, że w Meksyku prażono kukurydzę już 3600 lat p.n.e., natomiast ślady w Peru wskazują, że proces obróbki kukurydzy znany był na tym obszarze nawet 4700 lat p.n.e. W tamtych czasach do prażenia kukurydzy używano podgrzanego piasku.

W 1971 roku amerykanin Jim Watkins (właściciel grupy Popz), wynalazł sposób prażenia kukurydzy w mikrofalówce.
Przez pierwsze 2 lata Jim Watkins jeździł po Stanach Zjednoczonych i sprzedawał swój popcorn prosto z samochodu dostawczego. Dziś popcorn to nie tylko produkt, ale cała branża. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych przekracza 2,5 miliarda torebek rocznie.

Popcorn dziś

W 2011 roku przenieśliśmy produkcję z Danii na Węgry, gdzie posiadamy obecnie najnowocześniejszą na świecie fabrykę do produkcji popcornu z mikrofalówki oraz gotowego produktu, prażonej kukurydzy.

Produkcja popcornu w torebkach trwa nieprzerwanie. Dostarczamy go do wielu krajów Europy. Popz jest najszybciej rozwijającą się marką popcornu i jest obecnie sprzedawany w ponad 38 krajach na całym świecie.

Oprócz zakładu produkcyjnego na Węgrzech, założyliśmy również spółkę Popz Agro Kft., zajmującą się uprawą i przetwarzaniem kukurydzy. Każdego roku testujemy różne popcornowe hybrydy (wszystkie z USA), aby uzyskać najlepsze odmiany z poszczególnych regionów.

Czy wiesz, że cała branża popcornu zdecydowała, że nie będzie używać biotechnologii do inżynierii genetycznej odmian hybrydowych kukurydzy? Dziś popcorn jest całkowicie wolny od GMO.

Często zadawane pytania ->