Historia firmy

1971

Jim Watkins sprzedaje swoją pierwszą torebkę popcornu do mikrofalówki.Golden Valley Foods pirwsza firma Jima zostaje pionierem popcornu do mikrofalówek pod koniec lat 70 ubiegłego wieku. Golden Valley Foods staje się największą firmą na świecie produkującą popcorn do mikrofalówek.

1991

Golden Valley Foods zostaje sprzedane do ConAgra.

1999

Inline Pakowanie w Minnesocie przystosowuje się do produkcji opakowań do popcornu z rolki.

Popz USA LLC w Karolinie Południowej uruchamia produkcję popkornu do mikrofalówek.

Popz w czerwcu 1999 roku zostaje zaprezentowany jako nowa marka popcornu marki dzięki, łącznie 250 letniemu doświadczeniu zarządu firmy.

2000

Popz zakłada joint venture z wiodącym producentem popcornu we Włoszech, Food Products International. FPI produkuje popcorn w swoim zakładzie w Gorizia a z biura sprzedaży i centrum dystrybucynego w Mediolanie dostarcza produkty Popz bedące wiodącą marką popcornu na rynku włoskim.

2001

Popz zawiązuje joint venture na produkcję (United Popcorn Company) z duńską firmą Blomberg, należąca do Torben Bødtker. Blomberg został założony w 1902 roku, zajmuje się produkcją kukurydzy prażonej od 1950 roku i był pierwszą europejską firmą która zainstalowała linię do popcornu do mikrofalówek w 1991 roku.

2002

Pegasus Chiny LLC. Powstało 50:50 Joint venture Popz w Chińczykami z zakładem produkcyjnego w Shenzen. Popz jest numerem 1 importowanych marek popcornu domikrofalówe w Chinach. Osiem regionalnych biur sprzedaży pokrywa cały rynek.

2005

Popz Poland Sp.z o.o., jest założona jako joint venture do celów sprzedaży i dystrybucji produktów Popz na polskim rynku.

2008

Blomberg w Danii zmienia nazwę na Popz Danmark ApS (Popz Dania) aby skupić się na Popz Popcorn, jako wiodacym produkcie. Popz jest liderem na rynku duńskim, a także duńskim dystrybutorem niemieckich napojów Capri-Sonne.

2009

Blomberg w Szwecji również zmienia swoją nazwę na Popz Sverige AB (Popz Szwecja).

2010

Sterkinekor Popz, powstaje jako joint venture z wiodącą siecią kin w Republice Południowej Afryki, Sterkinekor, aby sprzedawać Popz popcorn w handlu detalicznym i kinach.

2011

Produkcja w Danii zostaje zamknięta a linie produkcyjne są przenoszone do całkowicie nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego w Debreczynie na Węgrzech, Popz Europe Kft. Fabryka Popz na Węgrzech jest najnowocześniejszym zakładem tego typu na świecie.

Popz Agro Kft. powstała jako joint venture do uprawy i przetwórctwa popcornu na kluczowym południowym odszarze upraw kukurydzy na Węgrzech.

Dziś

Dziś Popz jest gotowy stawić czoło przyszłości z najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym na świecie, ogromem doświadczenia i dedykowanymi pracownikami na każdym szczeblu organizacji.